top of page

Çocukların oyun sevgisi aşkına

Finq, çocuklarımızın hayalinde biçimlenen sayısız tasarımla yapılabilecek sürüş oyuncakları üretmek amacıyla 2023'te İstanbul'da kuruldu.

FİNQ, çocukluğumuzda elimizden düşürmediğimiz analitik düşünmeyi geliştiren, koordinasyon ve motor becerilerinin de gelişimine katkı sunan blok oyuncaklarından esinlenilerek ortaya çıkmış modüler bir sürüş kitidir.
 
Scooter, denge bisikleti, kaykay ya da klasik bisiklet dendiğinde bebeklikten itibaren çocukların gelişiminde önemli rol üstelenen bir çok ürün aklımıza gelmektedir. FİNQ projesiyle ise tüm bunların tamamını tek bir kitte birleştirilip, kullanıcıya sunulması amaçlanmıştır. 
Böylece bir kutu parçacık, sınırsız hayal dünyasıyla birleşerek onlarca scooter, bisiklet, kaykay benzeri oyuncak üstelik çocuklarımızın hayalinde biçimlenen sayısız tasarımla yapılabilecek ve en güzeli ise bu çeşitli sürüş oyuncakları 2 yaşından 12 yaşına kadar çocuğun her yaşına hitap edecektir.
 
Çocuk gelişimi açısından düşünüldüğünde “oyun” sadece bir oyun değildir. “FİNQ” de basit anlamda bir oyuncak değildir.

 Finq Sürüş Kiti’nin getirdiği faydalar şunlardır;

  • Çocuklarımızın çeşitli küçük-büyük kaslarını ve el-göz koordinasyonunu geliştirir.

  • Finq parçacıkları çocuğun kas yapısına ve yaşına uygun üretilmiştir. Renkli ve çocukların ilgisini çekecek niteliktedir. Bu yönleriyle çocuğun dikkatinin sürekli uyanık kalmasını sağlar.

  • Sistem yaparak ve yaşayarak öğrenme ilkesine dayanır. Çocuğu oyunla geliştirmeyi esas alır.

  • Sistem çocuğu yaratıcı, yenilikçi, değişik ve çok yönlü düşünceler üretmeye, keşfedici, icat edici ve problem çözücü olmaya, eleştirel ve yaratıcı düşünce geliştirmeye güdüler. Modülerliği ve eğiticiliği sayesinde çocuğun yaratıcılığının ve zekasının gelişimi, hayal gücünü sonuna kadar kullanabilmesi bakımından fayda sağlar. Finq, çocuklarımızın hayal güçlerinin gelişiminde, modüler kitin kullanıma açıklığı nedeniyle çocukların oyun içinde yeni oyunlar yaratabilmeyi destekler ve sağlıklı yetişmelerinde fayda sağlar.

  • Çocuklarımızı tehlikeli ve zararlı dijital oyun bağımlılığından alarak ebeveyn ve çocuk arasındaki bağı güçlendirmeyi esas alır.

  • Günümüzdeki teknoloji bağımlılığının getirdiği; odaya kapanma kültürü, obezite sorunları, kas-iskelet yapısındaki bozulmalar ve dikkat eksikliği gibi çeşitli problemlere çözüm üreterek çocuklarımızı daha fazla hareket etme, kendi potansiyellerini ortaya koyma, ailesiyle daha fazla vakit geçirme konularında güdülemeyi hedefler.

  • Çocuğumuzun hayal dünyasında oluşacak yaratıcı bir bütünün parçaları olan farklı boyut ve renklerdeki  Finq Sürüş Kiti malzemeleri; görerek düşünme becerisini geliştirir, geometrik uyum öngörüsü sağlar, benzerlik ve uyuşmazlık algılarını geliştirir, tasarım yetisi kazandırır ve hızlı karar vermeyi sağlar.

Rakamlarla Finq

4

Ekip Üyesi

10

Yıllık Deneyim

4M₺

Yatırım

Genel Merkezimiz İstanbul'da

Çalışmalarımızı İstanbul Çekmeköy'de bulunan ofisimizde gerçekleştiriyoruz.

bottom of page